1996 | Pierwsze Grand Prix w Polsce

Rok w którym nie najlepiej dzieje się w Klasie Micro- przyczyny zostały opisane w magazynie ,,Żagle” artykuł poniżej.

Po raz pierwszy w tym roku zostaje w Polsce zorganizowany cykl regat z cyklu Grand Prix.
Sklasyfikowanych zostaje 14 jachtów.
W klasyfikacji generalnej wygrywa Piotr Cichocki, drugie miejsce zajmuje Marek Muzykiewicz , trzecie Leon Wróbel
W kategorii Cruiser zwycięża zwycięża Piotr Zabierzowski przed Władysławem Białkiem i Marcinem Pietrzakiem( Sprężyn)

Mistrzostwa Polski 1996 odbyły się w Warszawie na Zalewie Zegrzyńskim. Zwyciężył Marek Muzykiewicz na nowej konstrukcji Zdzisława Abrożeja, drugie miejsce zajął Leon Wróbel, trzecie Piotr Cichocki.
Kategoria Cruiser pierwsze miejsce Piotr Zabierzowski przed Marcinem Pietrzakiem i Władysławem Białkiem

Micro Cup odbyło się we Francji w Grau Du Roi.
Wygrywa Francuz Krauth Marcel. Nasi zawodnicy plasują się na dalszych miejscach. Najlepszy z Polaków Piotr Cichocki zajmuje 10 miejsce, Muzykiewicz Marek 13, Olszewski Janusz 15 w klasyfikacji generalnej.