1997 | Mikro się odradza

Klasa Micro po nie najlepszym zeszłym roku-96, odradza się na nowo. Pozyskani zostają nowi zawodnicy tacy jak: Stanisław Sawko(żeglujący zawodowo do 1986 w klasie FD, członek pierwszego profesjonalnego teamu żeglarskiego Gemini-Big Bank), Mariusz Bogacki, Janusz Olszewski.

Micro Word Cup rozegrane zostaje w Austrii Traunkirchen Startują 44 jachty w tym 6 z Polski. Wygrywa Stanisław Sawko z Kazimierzem Domalewskim i Przemysławem Tarnackim na łódce Opus 5500 (Zdzisław Abrożej) Smart Pol 33

Mistrzostwa Polski odbyły się na Zalewie Wiślanym 16-20 lipca
Wygrał Stanisław Sawko z Kazimierzem Domalewskim i Przemkiem Tarnackim, drugie miejsce zajął Mariusz Bogacki, a trzecie Janusz Olszewski.

Rozegrany zostaje w Polsce cykl 6 regat pod nazwą Grand Prix Polski ,,Żywiec Cup” . W całym cyklu zostaje sklasyfikowanych 26 jachtów.
W kategorii proto wygrał Stanisław Sawko z Kazimierzem Domalewskim i Przemkiem Tarnackim, Drugie miejsce zajął Janusz Olszewski z Marianem Praiss i Piotrem Komisarczykiem, trzecie Mariusz Bogacki z Robertem Kirwiel I Michałem Traczem.
W klasie turystycznej wygrał Marcin Praxmajer, drugie miejsce Marcin Pietrzak, trzecie Krystyna Kamieńska

Dzięki Kazimierzowi Domalewskiemu udało się odszukać parę zdjęć zamieszczonych poniżej.

Wszystkie zeskanowane teksty pochodzą z informatora Micro 98 nr 1 wydanego przez Polskie Towarzystwo Regatowe klasy Micro mieszczące się wtedy w Gdańsku przy ul. Wojska Polskiego 31B/1

Na uwagę zasługuje także zakreślone zdanie na zdjęciu nr 3 dotyczące Piotra Tarnackiego

« 1 z 6 »