1998 | Micro CUP Francja – La Londe

W tym roku zostało zorganizowanych wiele imprez z udziałem klasy Micro.
Sezon regatowy rozpoczął się od regat z cyklu Euro Micro w Amecke, które wygrał Marcel Kraut.
W Polsce pierwsze regaty sezonu 1998 rozegrane zostały 11-14 czerwca w Olsztynie – Puchar Prezesa Klasy micro- przepraszam,ale brak wyników( może ktoś pamięta?)
W sezonie 1998 zorganizowana została także trzecia edycja Grand Prix 
Poniżej kalendarz regat Micro z 1998

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane w czerwcu w Ostródzie .Startowało 21 jachtów. Wygrał Janusz Olszewski, drugie miejsce zajął Stanisław Sawko, trzecie Aleksander Kastinser z Austrii.
W klasie turystycznej zwyciężył Marcin Praxmajer, drugie miejsce zajęła Krystyna Kamińska ,a trzecie Adam Kopytko.
Konstrukcja Grzegorza Banaszczyka Flayer 550 na Mistrzostwach Polski w Ostródzie zajmuje trzy pierwsze miejsca.

Podczas GPP w Gdyni Prezes zorganizował pomiary , okazało się że niektóre załogi w MP oszukiwały mając niedowagi 70kg.

Najważniejsza impreza sezonu- Micro Cup zorganizowana zostało we Francji -La Londe

Kiedy liczna ekipa Polska jechała na regaty do Francji , w drodze była korespondencja, która w skandaliczny sposób zmieniała interpretację przepisów. Jachty zostały dopuszczone do regat. Startowały w czterech wyścigach. W trakcie bankietu dla zawodników mierniczy złożył protest na załogę Stanisława Sawko o pływanie jachtem niedostosowanym do przepisów Micro.
Przez te decyzje na pudle stanęły trzy załogi gospodarzy.

Sprawa prozaiczna. Nie mogli z nami wygrać, to znaleźli metodę. We Francuskich przepisach kategori bodaj V zrębnica zejściówki powinna mieć naście centymetrów. My mieliśmy mniej. Protest mierniczego na dyskwe z 3 wyśćigów złożył, ale nas nie powiadomił. Po odwołaniu drugi raz rozpatrywano protest. Protest był rozpatrywany w języku Francuskim, na co złożyliśmy zażalenie do ichniego związku. Nawet mieliśmy prawnika i nic nie wskóraliśmy. My wyjechaliśmy i jako prezes klasy zacząłem drążyć temat co spowodował, że ISAF klasę Micro zaczął traktować jako obserwowaną i w Gdyni były już oficjalne MŚ, a nie PŚ klasy Micro. Żabojady w Gdyni dostali po d… I od tego czasu nie pamiętam zwycięzcy z tej nacji.- Tak wspomina całą sytuację Kazimierz Domalewski

W magazynie Rejs Przemek Tarnacki wyjaśnia dlaczego zainteresował się klasą Micro.

« 1 z 5 »