Polskie załogi potęgą na Świecie!

Polskie załogi fenomenalnie spisały się podczas Mistrzostw Świata na Słowacji!

Po raz 9 w swojej karierze po Mistrzostwo Świata popłynął Piotr Tarnacki POL 77 Racing Roca! Ze swoją załogą Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą zdobył ten tytuł 3 raz z rzędu co jest wynikiem historycznym!

V-ce Mistrzostwo Świata również należy do Polski a zdobyła je załoga POL 290 Contec Bawełna Marcin Celmerowski, Wojciech Moczkowski i Oskar Śleziona którzy w tym samym składzie w 2013 roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata.

W klasyfikacji generalnej bardzo wysoko uplasowała się załoga POL 88 Maciej Twarowski, Mirosław Zając, Agata Czarmińska zajmując 5 miejsce zrównując się punktowo z Rosyjską załogą na 4 miejscu.

W dywizji Racer również pokazaliśmy siłę naszych załóg.

Złoty medal zdobyła załoga POL15 Autopodlasie Flota Online Piotr Kowalewski, Rafał Trzciński co jest fantastycznym wynikiem jak na pierwszy sezon tego teamu w klasie Micro.

Brązowy medal zaraz za reprezentacją Francji zdobyła załoga POL 80 Alter ego Maciej Grodzki, Robert Myczko, Jarosław Krawczak.

W dywizji Cruiser nie wystartowała żadna Polska załoga, podsumowując na możliwych 6 pozycji medalowych wracamy do Polski z 4!

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi WYNIKAMI na stronie organizatora.

Na pochwałę zasługuje organizacja Mistrzostw Świata. I choć wiatru nie było wystarczająco by rozegrać zaplanowanych 15 wyścigów (w ostateczności odbyło się ich 5) to cała ekipa stanęła na wysokości zadania! Atmosfera była fantastyczna, przygotowanie bez zastrzeżeń! Serdecznie dziękujemy i gratulujemy organizatorom!

Przed nami pod koniec września Mistrzostwa Polski i koniec sezonu 2019!