• Szkolenie zorganizowane przez Klasę Micro

  29, marzec 2017

  W sobotę 2017/03/25 odbyło się kolejne z organizowanych przez Klasę Micro szkoleń. Tym razem tematyka koncertowała się na przepisach regatowych. Szkolenie prowadził doskonale znany z tras regatowych Danek - Bohdan Goralski, sędzia, trener i zawodnik od wielu lat związany z Klasą Micro.

  Czytaj więcej...

 • Szkolenie z trymu żagli i jachtu

  02, marzec 2017

  W minioną sobotę odbyło się drugie ze szkoleń przygotowujących Klasę Micro do sezonu 2017. Szkolenie z trymu żagli i jachtu prowadzi wspólnie Michał Korneszczuk (żeglarz regatowy i morski, organizator regat Nord CUP, przedstawiciel North Sails) i Piotr Tarnacki (żeglarz regatowy, wielokrotny Mistrz Świata w Klasie Micro). Szkolenie objęło nie tylko teoretyczne zasady regulacji żali, ale także dostosowanie omawianych reguł do specyfiki Kasy Micro. Nie zabrakło też konkretnych przykładów prawidłowego i błędnego trymu omawianych na podstawie zdjęć z regat rozegranych w sezonie 2016.

  Czytaj więcej...

 • Przygotowania do sezonu regatowego 2017 - cylk szkoleń

  24, styczeń 2017

  W sobotę 14 stycznia rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu regatowego 2017. Tego dnia odbyło się pierwsze z serii szkoleń organizowanych przez Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro. O strategii i taktyce regatowej opowiadał Rafał Sawicki - trener i zawodnik, jeden z animatorów Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Szkolenie, wsparte bogatym materiałem multimedialnym, trwało ponad 4 godziny, a i tak pozostało wrażenie, że zaledwie pobieżnie dotknęliśmy tematu. Teraz pozostaje wykorzystać teorię w praktyce ;-) Ci którzy się nie pojawili niech żałują i sięgają po literaturę.

  Czytaj więcej...