• Puchar Europy Zueplich - Niemcy

  08, maj 2017

  W dniach 29-30.04.2017 w Niemckiej Koloni w malowniczej miejscowości Zuplich dobyła się pierwsza eliminacja Pucharu Europy międzynarodowej klasy Micro. Polskę reprezentowały dwie załogi Pol-88 Macieja Twarowskiego (dywizja Crusier) oraz POL-13 Bartosza Piotrowskiego (dywizja Racer) do regat zostało zgłoszone 15 załóg z Niemiec, Francji, Holandii, Łotwy.

  Pierwszy dzień to warunki bez wiatrowe, 2 rozpoczęte procedury startowe zostały przerwane, dopiero po godzinie 17:30 udało się przeprowadzić dwa wyścigi w bardzo losowych warunkach, w których najlepiej poradziła sobie załoga POL-13 i objęła prowadzenie w generalce tuż przed drugą Polską załogą POL-88.

  Dzień drugi to bardzo szkwaliste warunki od 3 do 6 w skali Beauforta, bardzo dobre 4 wyścigi pozwoliły Polskim załogom zająć 2 miejsce dla POL-13 i 3 miejsce dla POL-88 obie załogi wygrały swoje dywizje ustępując w klasyfikacji generalnej tylko jednej Holenderskiej załodze na jachcie typu Proto.

  Polskie załogi startowały w składzie:

  POL-13: Piotrowski Bartosz, Moczkowski Wojciech, Moszczyński Krystian (Partnerzy załogi: Volvo Auto Bruno, bp8.pl, Cotes A/S, Centrum Żeglarskie)
  POL-88: Twarowski Maciej, Zając Mirosław, Celmer Borys

  Polski sezon zaczynamy już w 10-11.06. – Salamander Cup 2017 we Włocławku, zapraszamy wszystkich fanów klasy Micro !!

  WW0 0465 Bearbeitet

 • Relacja: Mistrzostwo Belgii dla Polaków!!

  19, październik 2016

  Piękna żeglarska pogoda, dużo pływania oraz bardzo wymagające warunki i konkurencja, tak można podsumować Mistrzostwa Belgi w klasie Micro, które zakończyły się w dniu wczorajszym.

  Regaty odbywały się na malowniczym jeziorze Platte Taille, gdzie przybyli reprezentanci Belgii, Francji, Niemiec, Holandii, Łotwy oraz Polski (POL 13, POL 88, POL 333).

  Czytaj więcej...

 • Mistrzostwa Polski - LIVE (SMS'owo) by Rafał Moszczyński

  22, sierpień 2014

  Wyniki (niepełne) siódmego wyścigu (SMS od Rafała): 
  1. Ogrodnik Piotr 
  2. Rus 177 
  3. Tarnacki Piotr 
  4. Celmerowski Marcin 
  5. Oiler - Moszczyński Rafał 
  6...

  Wyniki (niepełne) szóstego wyścigu: 
  1. Ogrodnik Piotr 
  2. Rus 177 
  3. Tarnacki Piotr 
  4. Celmerowski Marcin 
  5. Sealand 
  6. Oiler - Moszczyński Rafał 
  7. LAT-222 
  8...

  Wyniki (niepełne) piątego wyścigu: 
  1. Ogrodnik Piotr 
  2. Tarnacki Piotr 
  3. Rus 177 
  4. Oiler - Moszczyński Rafał 
  5. Rus 105 
  6. Seland 
  7. Urwis 
  8..

  Wyniki (niepełne) czwartego wyścigu wyścigu: 
  1. Ogrodnik Piotr 
  2. Rus 177 
  3. Tarnacki Piotr 
  4. Oiler - Moszczyński Rafał 
  5. Insert -Paweł Bogdan 
  6..... 
  Wiadomości pogodowe: "wieje dzisiaj stabilnie 2-3B" 
  Wiadomości organizacyjne: "dzisiaj będą 4 biegi"

  Wyniki (niepełne) trzeciego wyścigu: 
  1. Tarnacki Piotr 
  2. Ogrodnik Piotr 
  3. Rus 177 
  4. Celmerowski Marcin 
  ... 
  13. Oiler - Moszczyński Rafał 
  ...

  Wyniki (niepełne) drugiego wyścigu:
  1. Ogrodnik Piotr
  2. Rus 177
  3. Oiler - Moszczyński Rafał
  4. Tarnacki Piotr
  5. RUS 105
  6.... 

  Wyniki (niepełne) pierwszego wyścigu:
  1. Ogrodnik Piotr
  2. Oiler - Moszczyński Rafał 
  3. Rus 177
  4. Tarnacki Piotr
  5. LAT-222
  6. Bacoma
  7. Celmerowski Marcin
  8.....

 • Nieobiektywnie z pokładu POL 125 Oiler Racig - Dzień szósty

  24, lipiec 2014

  Nie wszystko jeszcze rozstrzygnięte. Jak to mawiał Kazimierz Górski „dopóki piłka w grze…” możliwy jest każdy wynik. Dzień zaczynamy o 06,30 - pobudka, rozruch, śniadanie i do łódki. Jeśli komuś przyjdzie do głowy, że przyjechaliśmy tu dla przyjemności to jest w błędzie. Gdy my zaczynamy śniadanie rosyjska ekipa już je kończy. Cierpliwie od dwóch lat kupowali od nas jachty po zawyżonej cenie i teraz nastawieni są na sukces. Cruiser, Racer nie ma znaczenia, meldują się regularnie w pierwszej dziesiątce i ani myślą odpuszczać. Za grosz szacunku. Prognozy w zasadzie się sprawdziły, powoli zaczyna się poranna krzątanina przy jachtach a najbardziej obleganym miejscem jest duży namiot bankietowy zlokalizowany u wejścia na keję. Leje i nikt jakoś nie może się zdecydować na pierwszy krok. Puszczą nie puszczą. Może odroczą, takie tam dywagacje rozpieszczonych amatorów, przycupniętych w suchym miejscu.

  Czytaj więcej...

 • Nieobiektywnie z pokładu POL 125 Oiler Racig - Dzień piąty

  23, lipiec 2014

  Long Dystans szczęśliwie już za nami. Jeśli mamy wzorzec metra zdeponowany pod Paryżem w uroczej miejscowości Sevre to wzorzec żeglarskiego metra zdeponowany był dzisiaj w dzielnicy Spandau w jednej z tysiąca dzielnic Berlina. Słońce, ciepło, wietrznie, wszystko o czym może marzyć żeglarz regatowy. Odprawa o 08,30, zwykle drukowane są mapki z jeziorem i rzutem trasy, które są wydzierane z ręki hostessy w myśl zasady kto silniejszy tym lepszy. Tym razem niemiecka organizacja nieprzetartego szlaku przygotowała niespodziankę. Pierwszy raz w historii dla każdej załogi przygotowany jest zafoliowany roadbook, wydawany po wpisaniu numeru jachtu. Nikt się nie pcha, dla nikogo nie zabrakło, po prostu nowa jakość . Ustalamy szczegóły, dopytujemy bo nie wszystko jest jasne i ruszamy na wodę. W liczbach nasz dzień wygląda następująco – Start1234Red1234Red1234meta. Dla mniej wtajemniczonych płyniemy na koniec jeziora, startujemy i trzy raz kręcimy się w kółko i co koń wyskoczy napieramy do portu.

  Czytaj więcej...