Relacja: Mistrzostwo Belgii dla Polaków!!

Piękna żeglarska pogoda, dużo pływania oraz bardzo wymagające warunki i konkurencja, tak można podsumować Mistrzostwa Belgi w klasie Micro, które zakończyły się w dniu wczorajszym.

Regaty odbywały się na malowniczym jeziorze Platte Taille, gdzie przybyli reprezentanci Belgii, Francji, Niemiec, Holandii, Łotwy oraz Polski (POL 13, POL 88, POL 333).
Pierwszy dzień regat to stabilne, nie wybaczające błędów warunki żeglowania (ciągłe zmiany kierunku i siły wiatru). W tych warunkach najlepiej poradził sobie Team LaBesto Volvo Auto Bruno (POL 13). Po bardzo zaciętej walce do ostatnich metrów, szczeciński zespół wywalczył cztery pierwsze miejsca. O tym jak różne były warunki, świadczy rotacja w kolejności na pozostałych miejscach. Dobrze radziły sobie dwie kolejne polskie załogi, jednak Philipe Benaben (FRA 38294) pływał najrówniej i zajął drugie miejsce przed Maciejem Twarowskim (POL 88). 8 miejsce w klasyfikacji generalnej zajeła zaloga POL-333 pod sterem Krzyśka Marjańskiego

Drugi dzień przywitał żeglarzy bardzo słabym, z tendencją rosnącą, wiatrem. Warunki porównywalne do sobotnich, tyle, że regaty kończyły się w dużo mocniejszych szkwałach. Rotacja na mecie była bardzo duża, jednak w tych warunkach znowu najlepiej poradziła sobie ekipa LaBesto Volvo Auto Bruno (POL 13). Był to także bardzo udany dzień dla Sealand’ów (POL 88), którzy w klasyfikacji generalnej wskoczyli na drugie miejsce.

Załoga POL 13 w kładzie: Bartosz Piotrowski, Adam Szymborski, Wojciech Moczkowski, zdobyła Mistrzostwo Belgii z wynikami: 1, 1, 1, 1, 1, 2 

Dziękujemy pozostałym załogom (szczególnie polskim) za stworzenie fantastycznego klimatu regat i całego wyjazdu!

Dziękuje załoga LaBesto, której partnerem jest Volvo Auto Bruno, Autoryzowany Dealer Volvo oraz Centrum Żeglarskie.